Testvérgyülekezetünkben jártunk

Az erdélyi Bácsfalu több mint húsz esztendeje testvérgyülekezete Csepelnek. Veres Károly bácsfalusi és néhai Mezősi György csepeli lelkész személyes barátsága egyengette a kapcsolat útját hosszú éveken át. A találkozások résztvevői finn testvérgyülekezetek is: Helsinki-Alppila és Juankoski. Évente más-más helyen találkozunk egymással. Idén Bácsfalu volt a soros. Augusztus 1-én indultunk 5 autóval Csepelről és az esti órákban érkeztünk meg a Brassó egyik külvárosát alkotó Bácsfaluba. Tóthpál Dávid lelkész és a gyülekezet nagy szeretettel fogadott bennünket. Mindenki asztalhoz telepedhetett és kipihenhette a hosszú út fáradalmait. Megérkeztek a finn testvérek is, akik Bukarestig repülőgéppel jöttek, onnan pedig autóbusz hozta őket. Másnap, a reggeli áhítatot követően, gyönyörű napsütésben, Brassóba indultunk városnézésre. Az egész napos program után este csángó magyar testvéreink múltjába kaptunk betekintést egy folklór est keretében. A családoknál lévő szállásokon nagy vendégszeretettel vettek körül mindenkit. A következő napok is kirándulásokkal teltek: autóbusszal Segesvárra és Nagyszebenbe, majd Brassó festői környékére. A találkozó csúcspontját a vasárnapi közös istentisztelet jelentette, ahol erdélyi, finn és csepeli evangélikusok együtt járulhattak az úrvacsorához. Délután a finnektől elbúcsúztunk, de mi még egy napig élvezhettük a bácsfalusiak vendégszeretetét. A tizennyolc csepeli utazó szerencsésen augusztus 7-én érkezett vissza Budapestre a feledhetetlen élményt nyújtó találkozóról. A találkozón készült fényképeket honlapunkon megtekinthetik.

Zólyomi Mátyás lelkész