Ami igazán szorongatja az embert, az az élet szomjúsága. Kicsiny gyermekkorban szomjazza az ember a szeretetet, az elfogadást, a biztonságot. Enélkül elsorvad a lélek. Sok gyermek nő föl úgy, hogy nem kap elég szeretetet. Lehet, hogy van sok játéka, később mindenféle érdekes eszköz: mobiltelefon, videójáték, számítógép, roller, kerékpár, szép ruhák. Mindez azonban nem pótolja a szeretetet, figyelmet, személyes kapcsolatot. Manapság az emberek sokszor dolgokkal pótolják a szeretetet.
„Jézus így válaszolt: Ha ismernéd az Isten ajándékát, és hogy ki az, aki így szól hozzád: Adj innom! – te kértél volna tőle, és ő adott volna neked élő vizet. Jn 4, 1-10.” A teljes bejegyzés megtekintéseHálát adok az én Istenemnek, valahányszor megemlékezem rólatok, és mindenkor minden könyörgésemben örömmel imádkozom mindnyájatokért, mert részetek van az evangéliumban. Éppen ezért meg vagyok győződve arról, hogy aki elkezdte bennetek a jó munkát, elvégzi Krisztus Jézus napjára. Filippi 1, 3kk (saját fordítás)
Pál hálát ad Istennek, hogy a filippi gyülekezet ismeri az evangéliumot, részes benne. Az evangélium a bűnök bocsánata, amit Istentől kapunk. A teljes bűnbocsánat életünk múltbeli, jelenbeli és jövőbeni bűneire is vonatkozik. A teljes bűnbocsánat – az evangélium ismerete – Isten iránti engedelmességre és emberek iránti szeretetre ösztönöz és kötelez. Isten kegyelmével nem lehet visszaélni, mert, aki azt tenné, már el is veszítette. Nagy dolog, ha valaki imádkozik értünk. Fontos azonban, hogy mi annak az imádságnak a célja. Kézenfekvőnek tűnik, hogy amikor imádkozunk valakiért, akkor dolgokat kérjünk a számára. Egészséget, boldogulást, boldogságot, élete problémáinak megoldását. Pál imádságának más a célja: A kegyelemben való szüntelen megújulás és megerősödés. Mert életünk útján újra meg újra meg kell erősödnünk a teljes bűnbocsánat kegyelmében, az evangéliumban. Ha az elhalványulna elveszettek lennénk újra. A legfontosabb ima téma tehát az üdvösség, amely adatott nekünk a Jézus Krisztusban. Ennek magunkévá tétele és továbbadása. Amikor mi imádkozunk valakiért vagy többekért, akkor is ez legyen az első: Megerősödni és megerősíteni a kegyelemben. Az élet dolgait érintő problémák bármilyen súlyosnak tűnnek is, jelentőségükben eltörpülnek emellett. Jézus mondja: Keressétek először Isten országát és az ő igazságát, és minden más megadatik nektek!
„Hálát adok az én Istenemnek, valahányszor megemlékezem rólatok, és mindenkor minden könyörgésemben örömmel imádkozom mindnyájatokért, mert részetek van az evangéliumban. Éppen ezért meg vagyok győződve arról, hogy aki elkezdte bennetek a jó munkát, elvégzi Krisztus Jézus napjára. Filippi 1, 3kk (saját fordítás)” A teljes bejegyzés megtekintéseA Teremtés Ünnephez kapcsolódóan állatsimogató és kézműveskedés volt a hittanos gyerekeknek.
A Teremtés Ünnephez kapcsolódóan állatsimogató és kézműveskedés volt a hittanos gyerekeknek. Köszönet Teichter Áginak és Lacinak, hogy elhozták az állatokat! Hálás köszönet Neuberger Ildikó hitoktatónak, aki megszervezte, szponzorálta és levezényelte az alkalmat.
„A Teremtés Ünnephez kapcsolódóan állatsimogató és kézműveskedés volt a hittanos gyerekeknek.” A teljes bejegyzés megtekintéseJézus ismét példázatokban beszélt hozzájuk: Hasonló a mennyek országa ahhoz a királyhoz, aki menyegzőt készített a fiának. Elküldte szolgáit, hogy hívják össze a meghívottakat a menyegzőre, de azok nem akartak elmenni. Ekkor újabb szolgákat küldött, akikhez így szólt: Mondjátok meg a meghívottaknak: Íme, elkészítettem az ünnepi lakomát, ökreim és hízott állataim levágva, és minden készen van, jöjjetek a menyegzőre! De némelyek, ezzel mit sem törődve, elmentek: egyik a földjére, a másik a kereskedésébe. A többiek pedig megragadták szolgáit, bántalmazták és megölték őket. A király haragra gerjedt, elküldte seregeit, és elpusztította ezeket a gyilkosokat, városukat pedig felégette. Akkor ezt mondta szolgáinak: A menyegző ugyan kész, de a meghívottak nem voltak rá méltók. Menjetek ki tehát az országutakra, és akit csak találtok, hívjátok el a menyegzőre! A szolgák ki is mentek az utakra, összegyűjtöttek mindenkit, akit csak találtak, gonoszokat és jókat egyaránt, és megtelt a lakodalmas ház vendégekkel. Amikor a király bement, hogy megtekintse a vendégeket, meglátott ott egy embert, aki nem volt menyegzői ruhába öltözve, és így szólt hozzá: Barátom, hogyan jöhettél be ide, hiszen nincs menyegzői ruhád! Az pedig hallgatott. Akkor a király ezt mondta szolgáinak: Kötözzétek meg kezét-lábát, és vessétek ki a külső sötétségre; ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás. Máté 22. 1-13.
Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig. Csel 1,8.
Éppen vasárnapra esik idén az aradi vértanúk emléknapja. Ők a szabadságharc mártírjai. A mártír szó eredetileg nem áldozatot jelentett. A bibliai görög nyelvből került át a szó a köztudatba. Eredeti jelentése: Olyan ember, aki tanúskodik valamiről, amiről szilárdan meg van győződve. A tanúskodás azonban előfordult, hogy a tanú életébe került. Ezért ment át a szó is olyan jelentésváltozáson, hogy a mártírok alatt manapság vértanúkat értünk.
„Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig. Csel 1,8.” A teljes bejegyzés megtekintése